Seuraparlamentti

Kaupungin liikuntapalveluilla ja liikuntaseuroilla on yhteinen tahtotila ja päämäärä: edistää kaupunkilaisten hyvinvointia – välineenä liikunta!  Seuraparlamentin tehtävänä on tiivistää seurojen ja kaupungin sekä eri seurojen välistä yhteistyötä. Seuraparlamentti keskustelee laaja-alaisesti liikunta-asioista, tekee esityksiä ja antaa lausuntoja ajankohtaisista asioista. Seuraparlamentti on seurojen valitsema asiantuntijaelin, jolla ei ole päätäntävaltaa.

Ketkä seuraparlamentissa vaikuttavat?

Seuraparlamentin edustajat on liikuntaseurojen valitsemia henkilöitä.  Lisäksi seuraparlamenttiin kuuluu kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan jäseniä sekä kaupungin liikuntapalveluiden edustaja. Puheenjohtaja on seurojen valitsema liikuntaseuroja edustava henkilö.

Seuraparlamentin jäsenet

  • Kai Lagerström, Merimaskun Ahto ry, kai.lagerstrom(at)gmail.com
  • Arttu Pulkkinen, Aurinko Golf ry, arttu.pulkkinen(at)aurinkogolf.fi
  • Ville Vuorio, SB Naantali ry, puheenjohtaja(at)sbnaantali.fi
  • Hannele Moskajärvi, Armonlaakson Vaeltajat ry, armonlaaksonvaeltajat(at)gmail.com
  • Leena Haanpää, Liikuntaseura Naantali ry, liina(at)lsnaantali.fi
  • Kirsi Viro, VG-62 ry, vg(at)vg-62.fi
  • Tiia Leinonen, Rymättylän Soihtu ry, tiia.leinonen(ati)kolumbus.fi
  • Sami Soisalo, Naantalin Koripalloilijat ry, nako(at)info.fi
  • Aleksi Mehto, Naantalin Löyly ry, aleksi.mehto(at)naantalinloyly.fi
  • Pentti Järvinen, Naantalin Voimistelijat ry, toimisto(at)nvo.fi
  • Jukka Ahokas, Naantalin Purjehdusseura ry, jukka.ahokas(at)nps.fi
  • Sauli Glad, Naantalin Taekwondo ry, sauli.glad(at)naantalintaekwondo.fi

Seuraparlamentin sihteeri

  • Maija Puolakanaho, Naantalin kaupunki

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan edustajat

  • Arto Sinkkonen, artoaulis.sinkkonen(at)gmail.com
  • Markus Helenius, markus.helenius(at)naantali.fi
  • Eero Latvala, eero.latvala(at)naantali.fi
Liikuntasihteeri
Organisaatio
Sivistyspalvelut
Yksikkö
Vapaa-aikapalvelut
Matkapuhelinnumero
040 063 8398
Sähköposti
etunimi.sukunimi@naantali.fi
Address

Sivistystoimisto, Tullikatu 11

Asiasanat

Kulttuuri ja vapaa-aika
Liikunta ja urheilu