Tapahtumakalenteri

Koristekuva

1. jakso 17.8. - 6.10.2020

MA                      17.8.                   Koulu alkaa klo 9.00 kaikilla, oppitunnit klo 11.05/11.25 alkaen
TI                         18.8.    
KE                        19.8.                   RO: kaikki klo 14.15-15.00 
TO                       20.8.    
PE                        21.8.    
MA                      24.8.    
TI                         25.8.    
KE                        26.8.                   RO: kaikki: klo 14.15-15.00, kakkoset
TO                       27.8.                   Helppipaja klo 14.15 
PE                        28.8.    
LA                        29.8.                   YO-juhla kevään ylioppilaille klo 10.00-12.00 (koko koulun juhla)
MA                      31.8.    
TI                         1.9.    
KE                        2.9.                     Valokuvaus; RO: ykköset klo 14.15-15.00, Helppipaja
TO                       3.9.    
PE                        4.9.                     YO-info abeille klo 14.15
MA                      7.9.                     Yhteisöllinen opiskeluhuoltoryhmä kokoontuu klo 14.15
TI                         8.9.                     Helppipaja klo 14.15
KE                        9.9.                     Opettajien aineryhmät kokoontuvat klo 14.15-16.15
TO                       10.9.                   Opekokous klo 15.00-16.00
PE                        11.9.    
MA                      14.9.                   YO-koe: KE, TE
TI                         15.9.    
KE                        16.9.                   YO-koe: vieras kieli, pitkän oppimäärän englanti, Helppipaja klo 14.15
TO                       17.9.                   YO-koe: UE, ET, YH, GE
PE                        18.9.                   YO-koe: äidinkieli, lukutaidon koe/suomi toisena kielenä koe
MA                      21.9.                   YO-koe: toinen kotimainen kieli
TI                         22.9.                   YO-koe: matematiikka, Helppipaja klo 14.15
KE                        23.9.                   6-palkin päättötunnit
TO                       24.9.                   YO-koe: FI, BI, 8-palkin päättötunnit
PE                        25.9.                   YO-koe: äidinkieli, kirjoitustaidon koe
MA                      28.9.                   YO-koe: vieras kieli, lyhyt oppimäärä 
TI                         29.9.                   PÄÄTTÖVIIKKO, YO-koe PS, HI, FY 
KE                        30.9.                  PÄÄTTÖVIIKKO 
TO                       1.10.                   PÄÄTTÖVIIKKO (YO-koe: pitkät vieraat kielet muut kuin englanti)
PE                        2.10.                  PÄÄTTÖVIIKKO 
MA                      5.10.                   PÄÄTTÖVIIKKO
TI                          6.10.                 PÄÄTTÖVIIKKO

2. jakso 7.10. - 30.11.2020

KE                        7.10.    RO: kaikki klo 12.55-14.10    

TO                       8.10.
PE                        9.10.    
MA                      12.10.    ETÄOPISKELUPÄIVÄ (lukujärjestyksen mukaisesti)
TI                         13.10.    ETÄOPISKELUPÄIVÄ (lukujärjestyksen mukaisesti)
KE                        14.10.    Taksvärkki + opeTET
TO                       15.10.    SYYSLOMA
PE                        16.10.    SYYSLOMA
MA                      19.10.    
TI                         20.10.    
KE                        21.10.    1. jakson arviointi valmis, opekokous klo 14.15, ykkösten vanhempainilta klo 17.30
TO                       22.10.    
PE                        23.10.    Ilmoittautuminen uusintaan päättyy
MA                      26.10.    
TI                         27.10.    
KE                        28.10.    
TO                       29.10.    
PE                        30.10.    Uusintakoe
MA                      2.11.    
TI                         3.11.    
KE                        4.11.    YO-ilmoittautumisinfo abeille klo 14.15, Helppipaja
TO                       5.11.    
PE                        6.11.    
MA                      9.11.    Uusintojen tulokset Wilmassa
TI                         10.11.    
KE                        11.11.    Opekokous klo 14.15, abien vanhempainilta klo 17.30
TO                       12.11.    
PE                        13.11.    
MA                      16.11.    
TI                         17.11.    Helppipaja klo 14.15
KE                        18.11.    6. palkin päättötunnit
TO                       19.11.    8. palkin päättötunnit
PE                        20.11.    
MA                      23.11.    PÄÄTTÖVIIKKO
TI                         24.11.    PÄÄTTÖVIIKKO
KE                        25.11.    PÄÄTTÖVIIKKO
TO                       26.11.    PÄÄTTÖVIIKKO 
PE                        27.11.    PÄÄTTÖVIIKKO
MA                      30.11.    PÄÄTTÖVIIKKO

 

3. jakso 1.12.2020 - 9.2.2021

TI                         1.12.    
KE                        2.12.    
TO                       3.12.    
PE                        4.12.                   Itsenäisyys- ja yo-juhla
MA                      7.12.    
TI                         8.12.    
KE                        9.12.                   2. jakson arviointi valmis,  opekokous klo 14.15
TO                       10.12.    
PE                        11.12.                Ilmoittautuminen uusintaan päättyy
MA                      14.12.    
TI                         15.12.    
KE                        16.12.                Uusintakoe
TO                       17.12.    
PE                        18.12.                Yökirkko ja vastaava tilaisuus koululla + yhteinen joulujuhla
LA                        19.12.    
KE                        6.1.                     Loppiainen
TO                       7.1.                     Kevätlukukausi alkaa
PE                        8.1.                     Uusintojen tulokset Wilmassa, ilm. hyväksytyn kurssin uusintaan päättyy
MA                      11.1.    
TI                         12.1.    
KE                        13.1.                   Esittelyilta yhdeksäsluokkalaisille ja huoltajille
TO                       14.1.                   Helppipaja
PE                        15.1.                    Hyväksytyn kurssin uusintakoe
MA                      18.1.                   Abien tentti-ilmoittautuminen päättyy
TI                         19.1.    
KE                        20.1.                   RO: kaikki ryhmät, lukuvuosikysely, opekokous klo 14.15
TO                       21.1.    
PE                        22.1.    
MA                      25.1.                   Hyväksytyn uusinnan tulokset Wilmassa
TI                         26.1.                   Helppipaja
KE                         27.1.                 YO-koeinfo abeille klo 14.15
TO                       28.1.                   8. palkin päättötunnit
PE                        29.1.    
MA                      1.2.                     7. palkin päättötunnit
TI                         2.2.                     PÄÄTTÖVIIKKO
KE                        3.2.                     PÄÄTTÖVIIKKO
TO                       4.2.                     PÄÄTTÖVIIKKO
PE                        5.2.                     PÄÄTTÖVIIKKO
MA                      8.2.                     PÄÄTTÖVIIKKO
TI                         9.2.                     PÄÄTTÖVIIKKO

 

4. jakso 10.2. - 13.4.2021

 

KE                        10.2.    
TO                       11.2.    Penkkarit
PE                        12.2.    Wanhojen päivä
MA                      15.2.    
TI                         16.2.    RO: kaikki ryhmät klo 12.55-14.10, ensi vuoden kurssivalinnat
KE                        17.2.    RO klo 9.30-10.00: kurssivalintojen pohdintaa pienryhmissä
TO                       18.2.    
PE                        19.2.    
MA                      1.3.    RO klo 9.30-10.00: kurssivalintojen pohdintaa pienryhmissä
TI                         2.3.    3. jakson arviointi valmis
KE                        3.3.    Opekokous klo 14.15
TO                       4.3.    
PE                        5.3.    Ilmoittautuminen uusintaan päättyy
MA                      8.3.    
TI                         9.3.    
KE                        10.3.    Opettajien pedagogiset aineryhmät klo 14.15-16.15, Helppipaja klo 14.15
TO                       11.3.    
PE                        12.3.    Uusintakoe
MA                      15.3.    
TI                         16.3.    YO-koe: äidinkieli, lukutaidon koe/suomi toisena kielenä koe
KE                        17.3.    
TO                       18.3.    YO-koe: vieras kieli, lyhyt oppimäärä
PE                        19.3.    YO-koe: äidinkieli, kirjoitustaidon koe
MA                      22.3.    YO-koe: vieras kieli, pitkä oppimäärä
TI                         23.3.    Helppipaja klo 14.15
KE                        24.3.    YO-koe: matematiikka
TO                       25.3.    Uusintojen tulokset Wilmassa
PE                        26.3.    YO-koe: PS, FI, HI, FY, BI
MA                      29.3.    YO-koe: toinen kotimainen kieli
TI                         30.3.    
KE                        31.3.    YO-koe: UE, ET, YH, KE, GE, TE, 6. palkin päättötunnit
TO                       1.4.    8. palkin päättötunnit
PE                        2.4.    Pitkäperjantai
MA                      5.4.    Pääsiäinen
TI                         6.4.    PÄÄTTÖVIIKKO
KE                        7.4.    PÄÄTTÖVIIKKO
TO                       8.4.    PÄÄTTÖVIIKKO
PE                        9.4.    PÄÄTTÖVIIKKO
MA                      12.4.    PÄÄTTÖVIIKKO
TI                         13.4.    PÄÄTTÖVIIKKO

 

 

5. jakso 14.4. - 5.6.2021

KE                        14.4.                  

TO                       15.4.                  

PE                        16.4.                  

MA                      19.4.                  

TI                         20.4.                  

KE                        21.4.                   Kakkosten vanhempainilta

TO                       22.4.                   RO klo 9.30-10.00

PE                        23.4.                   4. jakson arviointi valmis

MA                      26.4.                  

TI                         27.4.                  

KE                        28.4.                   Opekokous klo 14.15

TO                       29.4.                   Helppipaja

PE                        30.4.                   Ilmoittautuminen uusintaan päättyy

MA                      3.5.                     

TI                         4.5.                     

KE                        5.5.                      

TO                       6.5.                     

PE                        7.5.                      Uusintakoe

MA                      10.5.                  

TI                         11.5.                   Helppipaja

KE                        12.5.                  

TO                       13.5.                   Helatorstai

PE                        14.5.                  Vapaa

MA                      17.5.                  

TI                         18.5.                   Uusintojen tulokset Wilmassa

KE                        19.5.                 

TO                       20.5.                  

PE                        21.5.                  

MA                      24.5.                  

TI                         25.5.                  

KE                        26.5.                   6. palkin päättötunnit

TO                       27.5.                   8.  palkin päättötunnit

PE                        28.5.                   PÄÄTTÖVIIKKO

MA                      31.5.                   PÄÄTTÖVIIKKO

TI                         1.6.                      PÄÄTTÖVIIKKO

KE                        2.6.                      PÄÄTTÖVIIKKO

TO                       3.6.                      PÄÄTTÖVIIKKO, opekokous klo 13

PE                        4.6.                      PÄÄTTÖVIIKKO

LA                        5.6.                      Lakkiaiset klo 10.30

MA                      14.6.                   Uusintakoe (hyväksytyn ja hylätyn kurssin), ilmoittautuminen päättyy to 10.6.

 

Uusintakuulustelu ma 14.6.2021 (ilmoittautuminen päättyy 10.6.2021).